KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14188024
nr 1418 8024
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Storstadsskjortan". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 72x49 cm
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 september 2021
kl 20:56:53
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
1.000 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.400 kr